پیشنهاد ما
 
جریان اصلاحات در آیینه‌ی اندیشه‌ی شهید مطهری؛
رد شهید مطهری بر اندیشه‌ی پلورالیستی اصلاح‌طلبان
شهید مطهری معتقد بود در شرایط خاص، افراد غیرمسلمان هم بهشتی می‌شوند، ولی هرگز معنای این سخن آن نیست که ادیان متعدد در عرض یکدیگر برحق هستند. یعنی ایشان هم مانند اغلب فیلسوفان مسلمان، موضوع پلورالیسم دینی در باب حقانیت را از مقوله‌ی پلورالیسم در باب نجات جدا می‌دانستند و پلورالیسم حقانیت را نفی و پلورالیسم نجات را اثبات می کردند.
بررسی وضعیت حقوق بشر در کشورهای دموکراتیک
زندان های مخوف 2014
در حالی که ایالات متحده تنها کمتر از پنج درصد از جمعیت جهان را داراست، بیش از یک‌چهارم کل زندانیان جهان را در زندان‌های خود جای داده است و به‌طور متوسط از هر دویست آمریکایی، یک نفر عمر خود را در زندان سپری می‌نماید و بدین ترتیب، نزدیک به دو میلیون و سیصد هزار آمریکایی...
 بررسی تجاوز ناو آمریکایی علیه هواپیمای مسافربری ایران
بررسی تجاوز ناو آمریکایی علیه هواپیمای مسافربری ایران
جنگ علیه غیرنظامیان
یک تفاوت عمده‌ی این حادثه با منازعات دیگر آمریکا علیه ایران این بود که در موارد دیگر، بخش‌های سیاسی، امنیتی و حتی نظامی مورد تهاجم بوده است، اما در این مورد خاص، عده‌ای از شهروندان و غیرنظامیان مورد هدف قرار گرفتند.
جرم سیاسی؛ تعریف یا تحریف؟
دکتر قدرت‌الله رحمانی
جرم سیاسی؛ تعریف یا تحریف؟
صرف نظر از الزام مقنن، کدام دلایل و موجهات حقوقی و قضایی اصرار بر تعریف جرم سیاسی را قابل توجیه می‌کند؟
 خانواده در سودای فمینیسم!
نقدی بر مقاله‌ی «کار عاطفی زنان در خانواده» نوشته‌ی «سوزان بیلبی»
خانواده در سودای فمینیسم!
سوزان بیلبی در مقاله‌ی «زنان و روابط خانوادگی» به بررسی کار عاطفی زنان در خانواده پرداخته و آن را از جمله سخت‌ترین بخش‌های زن‌بودن و اجحاف در حق زنان می‌داند. حال این سؤال مطرح است که آیا اگر مردان در فعالیتی مشارکت نمی‌کنند یا به آن بی‌میل هستند، پرداختن زنان به آن فعالیت، ظلمی بر آنان است؟
 منشور اخلاق رسانه‌ای + دانلود

منشور اخلاق رسانه‌ای + دانلود
هشدارها و تذکرات مقام معظم رهبری در هر حوزه‌ای چراغ راه مسؤولان و ملت شریف ایران است. ایشان در خصوص گسترش فضای تهمت و تخریب در فضای مطبوعات و رسانه‌ها، به کرات نصایح و نقطه نظرات خود را در دیدار با مسؤولان، کارگزاران نظام، دانشجویان و .... اعلام داشته‌اند. مقوله‌ای که گاهی مورد غفلت قرار می‌گیرد.
ثمرات پرواز بر آسمان ایران
حمید رمضانی
ثمرات پرواز بر آسمان ایران
خبر فرود هواپیمای حامل آمریکایی‌ها، تجربیاتی از چند پرواز تاریخی آمریکایی‌ها را در اذهان ایرانیان قوت می‌بخشد. خاطره‌ای از شکست پرواز طبس تا پرواز «مک فارلین» و ماجرای «ایران‌گیت». این نوشتار با توجه به وجود چنین پیشینه‌ی تاریخی از پروازهای نظامی و دیپلماتیک آمریکا، بابی برای تحلیل تمایل آمریکا به مذاکره با ایران می‌گشاید.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>