تست آرشیو
 
سید علی حمادی:
بررسی رابطه ایدئولوژیک دو پدیده سکولارنما
بحث و اهمیت بررسی چارچوب ها و مبناهای رابطه مستحکم آمریکا و اسرائیل زمانی به اوج خود می رسد که رویدادی سیاسی یا امنیتی در منطقه ای با بحران هایی مهارنشدنی چون خاورمیانه رخ دهد.
«علوم انسانی سکولار» ضامن ارضای تمایلات تمام‌نشدنی نظام سرمایه‌داری است
حجت‌الاسلام غلامی :
«علوم انسانی سکولار» ضامن ارضای تمایلات تمام‌نشدنی نظام سرمایه‌داری است
دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی 27 آبان با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و اساتید و صاحب‌نظران علوم انسانی کشور در سالن همایش‌های صدا و سیما آغاز شد.
محسن مهاجرنیا/ پیرامون تحول در علوم انسانی؛
روش‌های اصلاح وضع فعلی علوم انسانی در ایران
سیاست هر ملتی مجموعه‌ای از رفتارها، کنش‌ها و واکنش‌هایی است که همان انسان‌ها در زندگی‌شان تجربه کرده‌اند و تجربه‌ی آن‌ها غیر از تجربه‌ی یک ملت دیگر است، چه به صورت طولی و تاریخی و چه به صورت عرضی.

برگزاری ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه آزاد منطقه 22 در جوار حضرت ثامن الحج (ع)
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی منطقه 22 (استان ایلام) از برگزاری طرح معنوی ضیافت اندیشه اساتید این دانشگاه در مشهد مقدس خبر داد.

هدف، اجتهاد در علوم انسانى است
علوم انسانی عنصر سازنده و هدایت‎گر فرهنگ هر كشوری است؛ بیراه نگفته‎ایم اگر علوم انسانی را به یک معنا علوم فرهنگی بنامیم؛ چون فرهنگ، عامل اصلی رشد و کمال انسان تلقی می‎شود.

تحول ‌و ارتقای علوم‌ انسانی در منظر مقام معظم رهبری
علوم انسانی در هر کشوری مهم‌ترین نقش را در جهت‌بخشی به افکار عمومی و ساخت نرم‌افزاری اجتماع بر عهده دارد. از آن‌جا که علوم انسانی شکل دهنده‌ی فرهنگ است و بی‌توجهی به آن، ضربات جبران ناپذیری را به بار می‌آورد،

زمینه ها و ضرورت های تحول در علوم انسانی از نگاه رهبری
از بیانات روشنگر امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری درمی یابیم که افق حرکت انقلاب اسلامی، رسیدن به تمدن اسلامی است. از این رو باید گفت که تشکیل حکومت اسلامی مقدمه رشد و تعالی تمدن اسلامی است. بنابراین ضرورت دارد به علوم انسانی، به عنوان مبنایی برای تمدن، توجه شود و علوم انسانی بر مبنای ارزش های اسلامی استوار گردد. رهبر فرزانه‎ی انقلاب نیز به انحای مختلف این موضوع سرنوشت‎ساز را تبیین و اهمیت آن را تاکید فرموده‎اند. در ادامه گزیده‎ای از این بیانات را می‎خوانید.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>