يادداشت
 
 زن و ایفای سه نقش خانوادگی
مریم شاه‌چراغیان
زن و ایفای سه نقش خانوادگی
زن مسلمان در خانواده می‌تواند در چهار موقعیت و جایگاه مختلف، ایفای نقش کند و تأثیرگذار باشد. نقش‌های دختری، خواهری، همسری و مادری. بنابراین ضروری‌ترین امر برای زنان جهت تأثیر‌گذاری بر خانواده، به‌عنوان مهم‌ترین عنصر فرهنگ‌ساز، آشنایی با اهمیت این نقش‌ها و کارکردهای هر یک از آن‌هاست.
 پاسخی به خواستاران بازگشت خاتمی
سعیده پزشکی؛
پاسخی به خواستاران بازگشت خاتمی
اگر فتنه‌گران مرز خود را با دشمن مشخص کرده، تهمت‌های زده‌شده به نظام جمهوری اسلامی را پس بگیرند، خسارت‌های وارده را جبران کنند و به‌خاطر جرائمی که مرتکب شده‌اند آماده‌ی مجازات باشند، می‌توانند به بدنه‌ی ملت بازگردند.
 مختصات ترکیه‌ی جدید
دکتر مهدی مطهرنیا
مختصات ترکیه‌ی جدید
ترکیه میراث‌دار عثمانی بزرگ می‌باشد و در درون خاورمیانه نیز به عنوان یک قطب کنش‌گر و فعال سیاسی مطرح بوده است. در حال حاضر، فعالیت حزب عدالت و توسعه با نگرش اردوغانی خود، بازتابش‌گر یک معنای مهم می‌باشد و آن تلاش ترکیه برای بازگشت به اقتدار از دست رفته‌ای است که از عثمانی به جای مانده است.
 جایگاه شعار برابری جنسی در توسعه غربی
مطالعه‌ی تطبیقی جایگاه زنان در غرب و اسلام؛
جایگاه شعار برابری جنسی در توسعه غربی
در خوش‌بینانه‌ترین وضعیت، شاید غرب از ظلم تاریخی که نسبت به زنان روا داشته، رنج می‌برد و درصدد جبران آن برآمده است و سعی دارد آرامشی ظاهری در وجدان بشری نسبت به این موضوع ایجاد کند، اما می‌توان به‌صراحت گفت غرب حتی در این نگاه خوش‌بینانه هم دچار اشتباه شده و با برداشت غلط و طرح بحثی اشتباه، راه را به خطا رفته است.
نقش تبلیغات تجاری بر اشاعه‌ی مصرف‌زدگی
فاطمه محمدی؛
نقش تبلیغات تجاری بر اشاعه‌ی مصرف‌زدگی
فرهنگ مصرف، طیف وسیعی از انتخاب‌ها را پیش روی مصرف کنندگان قرار می‏دهد. به این صورت که، مفهوم مصرف، به مفهوم هویت جمعی ارتباط پیدا می‌کند، زیرا با تغییر سبک زندگی و شیوع طمع مصرف در جامعه، ارزش‌ها و نگرش‌ها به سمتی می‌رود که افراد از روی انتخاب‏های خود، مورد قضاوت دیگران قرار می‌گیرند.
پیش‌نیازهای اقتصاد مقاومتی برای رسیدن به موفقیت چیست؟
سید پرویز جلیلی کامجو
پیش‌نیازهای اقتصاد مقاومتی برای رسیدن به موفقیت چیست؟
روش‌شناسی اقتصاد مقاومتی در مقایسه با سایر تفکرات اقتصادی تا چه حد ویژگی‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می‌تواند در شکل‌گیری یک نظام اقتصادی مؤثر باشد؟ نظام اقتصادی ایران مبتنی بر کدام نظام است: اسلامی یا سرمایه‌داری؟ کدام مدل می‌تواند برای اقتصاد مفید باشد؟ آیا اقتصاد مقاومتی می‌تواند نجات‌بخش اقتصاد ایران تلقی شود؟ چه اصلاحاتی باید صورت بگیرد؟
چرا توافق نشد؟
یادداشت/مهدی محمدی
چرا توافق نشد؟
تمدید مذاکرات میان ایران و 1+5 اتفاق چندان با اهمیتی نیست. از بیش از یک هفته قبل روشن بود این مذاکرات تمدید خواهد شد و 2 طرف در موقعیتی نیستند که یک توافق جامع را تا 30 تیر نهایی کنند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>