اخبار
 
فرگوسن و نیویورک؛ عرصه سنجش ادعای «عدالت» و «حقوق بشر» آمریکا
سعیدرضا دل شکیب
فرگوسن و نیویورک؛ عرصه سنجش ادعای «عدالت» و «حقوق بشر» آمریکا
روزنامه دیلی نیوز سریلانکا در مطلبی کنایه آمیز به نقض حقوق بشر سیاهان آمریکایی نوشت: وقتی در آمریکا تا این حد ناامنی و نقض حقوق بشر وجود دارد کاخ سفید چگونه به اتباعش توصیه می‌کند از سفر به سریلانکا خودداری کنند.

دانشگاه تهران میزبان همایش سدی در برابر فتنه
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران سومین همایش «دانشگاه سدی در برابر فتنه» را فردا سه شنبه ۲۵ آذر با حضور ضرغامی، صفارهرندی و روح‌الامینی در این دانشگاه برگزار می‌‌کند.

«شیخ قلابی» و بیمار جنسی؛ دستمایه تازه برای جریان‌سازی ضدایرانی
روز دوشنبه مقامات استرالیایی گزارش دادند فردی به نام «من هارون مونس» عامل گروگان‌گیری در شهر «سیدنی» بوده است؛ ضدانقلابی فراری که سابقه‌ای طولانی از رفتارهای ناهنجار داشت و مسلمانان استرالیا بارها از او اعلام برائت کرده بودند.
بررسی شاخصه‌های سبک زندگی بسیجی در گفتمان انقلاب اسلامی؛
سبک زندگی بسیجی، الگویی برای حرکت جهادی
در دوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی «سازندگی»! برخی زمزمه‌‌ها به گوش می‌‌رسید که با پایان‌یافتن شرایط جنگی کشور و فرا رسیدن دوران صلح و آرامش، زمان آن فرا رسیده است که برخی نهادهای انقلابی - از جمله بسیج - نیز به پایان کار خود نزدیکی شوند و انحلال خود را اعلام نمایند! زمزمه‌‌ای که این روزها نیز به گوش‌می‌رسد.
عدم اعتماد
نشانه شناسی منظومه‌ی فکری رهبر انقلاب در رابطه با آمریکا
در این پژوهش، با برجسته ساختن نگرش رهبری انقلاب اسلامی ایران به عرصه‌ی روابط بین‌الملل، به تحلیل گفتمانی گفتار سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای پیرامون رابطه با دولت آمریکا پرداخته شده است.
نظم نوین جهانی با شبکه‌ی دولت‌های ضدهژمون؛
ایران چه نقشی را در نظم جدید بازی خواهد کرد؟
نقش ایران در سازمان‌های منطقه‌ای کلاسیک مانند سازمان همیاری کشورهای اسلامی، اوپک، جنبش غیرمتعهدها و در مجموعه‌ی کشورهای در حال توسعه و سازمان‌های منطقه‌ای حائز اهمیت است. این تلاش شبکه‌ای بر تأمین عدالت در نظام بین‌الملل، اصلاح ساختارهای اقتصادی ناعادلانه‌‌ی بین‌المللی، کاهش و نابودی زرادخانه‌های اتمی و رفتار عادلانه با ملت‌ها بدون تبعیض باید متمرکز شود.
 نقش خانواده در تجلی «اقتصاد مقاومتی»
علی‌اصغر قائمی‌نیا
نقش خانواده در تجلی «اقتصاد مقاومتی»
اقتصاد مقاومتی مجموعه‌ای از استراتژی‌هایی است که در شرایط تحریم تجویز می‌شود. در این استراتژی تمامی عوامل اقتصادی اعم از دولت، تولیدکنندگان و خانوارها وظایفی را عهده‌دار می‌شوند که اجرای آن‌ها نه تنها آسیب‌پذیری اقتصاد در شرایط تحریم را به صفر می‌رساند، بلکه باعث شکوفایی و رشد اقتصادی در شرایط مذکور می‌شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>